All-Aboard Games

Nowinka tak gorąca, że aż parzy! Z tego co mi wiadomo, informacja którą tu dziś publikuję nie została jeszcze nigdzie oficjalnie i publicznie ogłoszona. Prawdopodobnie więc jesteśmy pierwsi na świecie!

1873 Harzbahn, jedna z moich ulubionych gier z serii 18xx, doczekała się wreszcie wydania. Wydawcą jest All-Aboard Games.

Wtorek 7 stycznia był dniem wyjątkowym. Nie tylko dlatego, że po prawie miesięcznym urlopie powróciłem do pracy, gdzie jest komputer, internet, klimatyzacja za to brak dzieci ;). Ale także – a może nawet przede wszystkim! – dlatego, że dotarła do mych oczu informacja z dawna wyczekiwana. Grałem sobie w najlepsze w 1873 Harzbahn na forum BoardGameGeek, między innymi z autorem tej gry. (Jeśli kogoś interesuje to wątek jest tutaj, a arkusz tutaj.) Wchodzę sprawdzić stan, a tu między ruchami w siódmej rundzie giełdowej informacja o wydaniu.

Oczywiście formaliści przyczepią się, że skoro wątek ten jest publiczny na publicznie dostępnym forum, publicznie dostępnej strony, to informacja nie jest już „tajna”. Technicznie rzecz biorąc zapewne to racja. Ale nie sądzę, żeby ktoś szukał informacji o wydaniu gry na 10 stronie (jak na razie 12 stronicowego) wątku z zapisem gry. A nie są mi znane żadne inne miejsca obwieszczenia tej informacji. W szczególności nikt nic nie napisał ani nie zaktualizował opisu gry na BoardGameGeek, ani też na grupie Yahoo 18xx. Zatem podtrzymuję, że jesteśmy pierwszym poważnym źródłem. 😉

O samej grze rozpisywać się nie będę. Zgrubne informacje podałem już wcześniej we wpisie 1873 Harzbahn vs. 18Ruhr. Od tego czasu przybyła mi raptem jedna dodatkowa gra ukończona i jedna na ukończeniu (w linkach powyżej). Nie czuję się więc jeszcze dość kompetentny do szerszej recenzji. (Temat porównawczy jest jeszcze trudniejszy, bo w 18Ruhr ani razu jeszcze nie zagrałem. :()

Gra kosztuje $120. Wysyłka $13 za pierwszą grę plus $4 za każdą następną (tak, to jest zapowiedź kolejnego wpisu!). Wydanie i cena standardowe jak na 18xx.

Gorąco zachęcam do kupowania! (I nie, nie mam nic ze sprzedaży. ;))