1862: Railway Mania in the Eastern Counties w Planszostrefa.pl

1862: Railway Mania in the Eastern Counties to nowa gra z rodziny 18xx. Wydana w tym roku, poprzez Kickstarter. Pisałem o tym już wcześniej. Sprawy mają się jednak lepiej!

Otóż sklep Planszostrefa.pl sprowadził tę grę! Wedle mej wiedzy jest to jedyny sklep w Polsce oferujący tę pozycję.

Warto przy tym nadmienić, że Planszostrefa.pl jest sklepem przyjaznym fanom kolei. Ma to wyraz chociażby w posiadaniu kategorii „Gry kolejowe”. A w niej teraz już aż trzy tytuły z rodziny 18xx (1830 Railways & Robber Barons, 1853 i teraz także 1862: Railway Mania in the Eastern Counties) – obok wielu innych gier kolejowych.

Czytelnikowi nie umknie zapewne uwadze cena tej gry. Taka jednak była od samego początku: pojedyncza sztuka na Kickstarter kosztowała 60£. Ale czy nie zbliżają się święta? Może warto pomyśleć o prezentach dla mężów i synów! (Bo tak jakoś się składa, że to głównie męskie zainteresowanie – ale to fajna gra, żony i córki też mogą się nią cieszyć!)

Dla porządku odnotuję jeszcze, że Adama Sikorskiego, właściciela Planszostrefa.pl, znam znad wirtualnej (oczywiście kolejowej!) planszy, a zakupów w jego sklepie dokonywałem już wiele razy i pewnie jeszcze wiele razy dokonam.